Podoloji – Lewis® Ayak Bakımı
Bilinen ayak sorunlarına yönelik alanında üniversite bazında eğitim görmüş podologlar tarafından sunulan, en etkili ve konforlu uygulamaların mesleki branşıyla tanışın!

Podoloji

Nedir?

Podoloji, Grekçe’de pod(o) ve log(y — os) kelimelerinden oluşmuş, kelime anlamıyla ayak bilimi ya da ayak sağlığı bilimi olan tıbbi bir terimdir [01].

Ayak hastalıkları üzerinde şekil sorunları ile ilgilenmek, patolojik durumları önlemek, araştırmak, tedavi etmek, bu tablolara karşı toplumu bilgilendirmek ve bilinçlendirmek, başta diyabete bağlı gelişen diyabetik ayak sorunları olmak üzere tüm ayak hastalıklarında tedavi ve bakım hizmeti sunmak ya da etkin rol üstlenmek amacıyla hizmet veren bir sağlık alanıdır.

Podolog

Önlisans seviyesindeki Podoloji programından mezun; bireylerin ayak sağlığının korunması ve bakımına yönelik hizmet veren ve ilgili uzman tabibin teşhisine ve tedavi için yönlendirmesine bağlı olarak hastaların ayak tedavisini yapan sağlık teknikeridir.

Tababet ve Şuabatı San’atlarının Tarzı İicrasına Dair Kanun — 26 Kasım 2014

Hakkımızda

Lewis®

ve Podoloji

Lewis® Ayak Bakımı, Podoloji uygulamalarının (Podolojik Yaklaşımlar) olması gerektiği gibi etik kurallar çerçevesinde sunmaktadır. Bu uygulamalar Podoloji eğitimini üniversite bünyesinde görmüş ve deneyimli podologlar tarafından sağlanmaktadır. Podoloji hizmetlerinin ülkemizdeki yaygınlığına katkıda bulunmayı hedeflemiş, toplumun “yeni ayak sağlığı girişimlerinin” farkındalığında pay edinmeyi amaçlamıştır.

e-Bülten'e

Abone Olun!

Podologlarımızın kaleme aldığı içeriklerimizden haberdar olun.

Lewis® Ayak Bakımı

Copyright ©2022 Lewis® Ayak Bakımı. Tüm hakları saklıdır.
Bir podolog tarafından ❤️ ile yapıldı.

Gizlilik ve Telif Hakları