Skip to content Skip to footer

Lewis’te Mantarlı Tırnak Bakımı süreci nasıl işliyor?

mantarlı tırnak

Ayakta sıklıkla rastlanan tırnak sorunlarının başında gelen mantarlı tırnak tablosu özellikle ileri yaş ile birlikte ağrılı, inatçı ve evde bakımı zor bir hal alabilir. Özellikle sistemik hastalıkların eşlik ettiği durumlarda bu tablonun ileri evrelerini görmek kaçınılmazdır.

Mantarlı Tırnak nedir?

Mantarlı Tırnak problemi (bir başka deyişle tırnak mantarı, onychomykose), ayak tırnaklarında darbe, dolaşım problemi, besin kaybı, yoğun nem ve terleme gibi sebeplerle ortaya çıkan yaygın hastalıklardan biridir. Yetişkin ve ileri yaş durumlarında daha sıklıkla görülebilen bu tabloda tırnağın anormal büyümesi, şeklinin bozulması ve çoğu zaman ağrının eşlik etmesi bulguları gözlenir.

Lewis’te Mantarlı Tırnak Bakımı sürecini nasıl işliyor?

Lewis Ayak Bakımı’nda Mantarlı Tırnak sorununda bakım sürecini şu adımlarla ele alıyoruz:

  • Ayak Sorununuzun Öyküsü — Söz konusu tırnak problemiyle ilgili tablonun geçmiş öyküsünü dinliyoruz. Bu noktada sorunun ne kadar zamandır olduğu ve daha önce uygulanan girişimlerin olup olmadığı gibi Lewis’teki işlem planına yön verecek önemli sorulara cevap arıyoruz. Bu, aynı zamanda etki göstermemiş tekniklerin ortaya attığı zaman kaybının da önünü açıyor.
  • İşlem Planı — Mantara ait bulguların tırnak üzerinde değerlendirmesini sağlıyoruz ve Podolojik Yaklaşımlar çerçevesinde ameliyat gerektirmeyen girişimleri planlıyoruz. Bu doğrultuda ilaç tedavisi için gerekli takiplerin yapılması üzerine doktor desteği ile entegre bir çalışma planını benimsiyoruz. Tırnağın tüm periyodik bakımını biz üstlenirken siz de gerekli ilaç desteği ile yenilenen tırnak yapısını destekliyorsunuz.
  • Periyodik Takip — İnatçılığı ile bildiğimiz mantar sorununu konforlu hale getirmek için çoğu zaman tek seans bile yeterli olabilir. Fakat çözüm odaklı işlemlerin hiçbiri tek seansta neticeye ulaşamıyor. Bu doğrultuda tırnaktaki gelişimi hatfalık ya da aylık randevu aralıklarıyla takip ediyoruz. Özetle tırnaktan aldığımız kötü dokunun yerini sağlıklı yapı alana kadar süreciniz bizimle devam ediyor. Bu bazen 3 ay, bazen 1 yıl, gecikilmiş ve kalıcı hasarların olduğu durumlarda ise yılları bulabiliyor.
Mantarlı Tırnak

Mantarlı Tırnak için neden Lewis tercih edilmeli?

Lewis Ayak Bakımı’nda henüz Türkiye’de yaygınlığı olmayan, bir o kadar da etkili sonuçlar ortaya koyan Podolojik Yaklaşımlar uygulanır. Ağrısız ve ameliyat gerektirmeden çok daha hızlı çözümler sunabilen bu uygulamalar, sadece üniversite bazında ilgili eğitimi alan kişilerce sağlanır. Lewis, bünyesinde bu hizmeti sunmak için sadece podolog kadrosuna yer verir.

Bir yorum yap